Konferencja „Trzeci sektor a partnerstwo”

fot.1 Rodzina Kolpinga z Sycowa w towarzystwie Sekretarza Miedzynarodowego Dzieła Kolpinga H. Tintelotta

W dniach 2-3 lipca w Krakowie w Domu Gościnnym Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła się Konferencja „Trzeci sektor a partnerstwo”, której organizatorem był Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Konferencja kończyła realizację projektu „Współpraca dla Pracy” finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany był również na terenie powiatu oleśnickiego, gdzie cztery organizacje ( „Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym w Sycowie”,  „Stowarzyszenie na rzecz  Edukacji i Integracji Społecznej w Sycowie”, „Fundacja Partnerstwo JADWIGA w Dobroszycach” oraz „Rodzina Kolpinga w Sycowie”), zawiązały PARTNERSTWO dla rozwiązywania lokalnych problemów społecznych i wzmocnienia potencjału własnych organizacji.

fot.2 Uczestnicy konferencji                           fot.3  Elżbieta Promna odbiera nagrodę

fot.4  Przewodniczacy Dzieła Kolpionga w Polsce Józef Promny dziękuje koordynatorce projektu Barbarze Harasimowicz.